Piiblilugu A-2-6 - Noa ehitab laeva

Jumala perekonna liikmed tahavad teha tema tahet.

Lastele 7. mai 2020

Sõnum: Jumala perekonna liikmed tahavad teha tema tahet.

Meelespeetav salm: Õpeta mind tegema sinu meelt mööda,sest sina oled mu Jumal! Psalm 143:10

Tere, poisid ja tüdrukud. Kuidas on teiega, kas siis, kui teie vanemad paluvad teil midagi teha, kas te teete seda nii, et ei küsi “Miks?” Kas sa teed seda seetõttu, et armastad neid? Jumal palus Noal ehitada suure laeva. Ta oleks võinud öelda ei. Mida sina arvad, et ta tegi?

Noa uskus Jumalat ajal, kui usklikke inimesi oli raske leida. Maa oli veel noor. Maailma loomisest oli möödunud vaid 10 põlvkonda. Kuid inimesed olid läinud nii kurjaks, et Jumal otsustas, et ta tahab uuesti alustada. Maa peale jäi ainult üks perekond õiglasi inimesi. Läbi selle perekonna soovis Jumal päästa inimsugu ja kõiki loodolevusi. See perekond oli Noa, tema naine, nende kolm poega ja nende naised.

Jumal rääkis Noale oma plaanist hävitada maa veeuputuse kaudu. Ta palus Noal ehitada laeva. See laev pidi päästma veeuputusest Noa, teme perekonna ja iga loomaliigi. Noa ehitatav laev ei olnud mingisugune tavaline laev. See oli suur! Selle pikkus oli poolteist jalgpallistaadionit ning kõrgem kui neljakorruseline maja! Jumal andis Noale juhised, mida ta pidi väga hoolikalt järgima ning Noa asus tööle.

Nii suure laeva ehitamine oli tohutu töö! Ja peagi sai sellest perekonna põhitegevus. Tegelikult, mõte Noa Ehitusettevõttest oli olnud perekonnas juba päris pikka aega.

Noa vanavanaisa Eenok oli õiglane mees. Jumal võttis ta taevasse nii, et ta ei pidanud surema. Jumal oli rääkinud Eenokile oma plaanist hävitada maa veeuputuse kaudu.

Eenok oli oma perekonnas edasi andnud Jumalasse uskumist. Ta rääkis ka veeuputuse ohust oma pojale Metuusalale. Ja Metuusala rääkis sellest nii oma poegadele kui lapselapsele Noale.

Ja Noa perekonnas oli kolm poega – Seem, Haam ja Jaafet. Üks õiglane perekond, üks väike grupp uskuvaid inimesi oli veel maa peal. Ja nad aitasid Noal ehitada suurt laeva. See suur laev pidi päästma inimsoo ja kõik Jumala loodud loomad. Milline tohutu vastutus neil oli!

Noa ja tema pojad, tema onud ja vanaisa olid kõik inimesed. Nende aastate jooksul, mil nad laeva ehitasid, oli neil ilmselt ka mitmeid erimeelsusi. Kuid neil oli oluline eesmärk. Neil oli tohutu projekt lõpetada. Ja nad pidid tegema koostööd Jumala plaani täitmiseks. Nad pidid oma erimeelsused kõrvale panema, et teha Jumala tööd. Enne kui laeva ehitamine lõppes, võttis Jumal Eenoki taevasse. Ja Noa teised sugulased surid. Ainult Noa ja tema perekond jäid alles.

Võib-olla ei paluta sinul kunagi ehitada suurt laeva. Ja sul ei paluta kunagi päästa maailma veeuputuse käest. (Sest Jumal lubas, et rohkem selliseid veeuputusi ei tule). Kuid Jumal tahab ikka veel, et inimesed teeksid seda, mida tema palub. Ta tahab ikka seda, et inimesed teeksid koostööd selleks, et täita tema soove. Ning ta võib paluda sul teha midagi sellist, mis nõuab täpselt sama palju koostööd, kui Noa pere vajas laeva ehitamiseks. Jumala tahtmise täitmine on ikka veel oluline osa Jumala plaanist. Jumala kuulamine ja tema heaks töötamine oli oluline Noa Ehitusettevõtte jaoks. Ja see on sama oluline ka meile tänapäeval.