Veebikursus “Usk ja elu”

Mervi Kalmus aitab 12-osalises veebikursuses “Usk ja elu” vaadelda ühte erilist lugu. See on Sinu enda lugu ja see, kuidas sinu lugu on osaks Jumala loost.

Et kursusest paremini osa saada, on hea, kui saaksid selle tarbeks võtta ühe märkmiku või kaustiku, kuhu kirjutada kursuselt saadud mõtted, vastata küsimustele ja peegeldada enda lugu.

Head avastamist.

  Kui soovid jagada oma vastuseid või mõtteid veebikursuse "Usk ja elu" teemade kohta, siis võid seda teha siin.

  Usk ja elu: 1. Minu lugu

  Usk ja elu on veebikursus, milles kutsume sind avastama ühte erilist lugu. Sinu lugu ja seda, kuidas see on osaks Jumala loost.

  Long right arrow Vaata lähemalt

  Usk ja elu 2: Märgata ja tänada

  Usk ja elu on veebikursus, milles kutsume sind avastama ühte erilist lugu. Sinu lugu ja seda, kuidas see on osaks Jumala loost.

  Long right arrow Vaata lähemalt

  Usk ja elu: 3. Palve

  Usk ja elu on veebikursus, milles kutsume sind avastama ühte erilist lugu. Sinu lugu ja seda, kuidas see on osaks Jumala loost.

  Long right arrow Vaata lähemalt

  Usk ja elu: 4. Jumala lugu I – Piibel

  Usk ja elu on veebikursus, milles kutsume sind avastama ühte erilist lugu. Sinu lugu ja seda, kuidas see on osaks Jumala loost.

  Long right arrow Vaata lähemalt

  Usk ja elu: 5. Jumala lugu II – Jeesus

  Usk ja elu on veebikursus, milles kutsume sind avastama ühte erilist lugu. Sinu lugu ja seda, kuidas see on osaks Jumala loost.

  Long right arrow Vaata lähemalt

  Usk ja elu: 6. Jumala lugu III – Pääste

  Usk ja elu on veebikursus, milles kutsume sind avastama ühte erilist lugu. Sinu lugu ja seda, kuidas see on osaks Jumala loost.

  Long right arrow Vaata lähemalt

  Usk ja elu: 7. Tulevik

  Usk ja elu on veebikursus, milles kutsume sind avastama ühte erilist lugu. Sinu lugu ja seda, kuidas see on osaks Jumala loost.

  Long right arrow Vaata lähemalt

  Usk ja elu: 8. Hingamispäev

  üüd on aga aeg kätte võtta väikesem pintsel ja rääkida mõnest praktilisest viisist, kuidas kristlus elu mõjutab ja seda täisväärtuslikuks muudab. Alustame sellise teemaga, mis on praeguses maailmas vägagi oluline ja päevakohane – puhkus.

  Long right arrow Vaata lähemalt

  Usk ja elu: 9. Ressursid

  Üks kõige imelisemaid ja ehk ka üllatavamaid asju kristluse juures on see, et kristlik usk hõlmab kogu inimese elu ja kõiki eluvaldkondi. Vahel arvavad inimesed, kes ei ole kristlased, et usk on justkui üks sahtel kummutis, kuhu käivad kirik ja jumalateenistused ja mingid käsud-keelud, aga mis on eraldi ega puutu teiste sahtlitega kokku.

  Long right arrow Vaata lähemalt

  Usk ja elu: 10. Tervis

  Elu on üks tervik. Selle terviku sees on erinevaid osasid ja erinevaid aspekte, aga viimselt on kõik need osad omavahel seotud ning mõjutavad üksteist. Võib tunduda kummaline rääkida selle piiblikursuse raames tervisest, kuid tegelikult on kõik tervisessegi puutuv oluline just sellepärast, et meie füüsiline heaolu mõjutab kõiki muid eluaspekte

  Long right arrow Vaata lähemalt

  Usk ja elu: 11. Kogudus

  Esimese Moosese raamatu alguses öeldakse: „Inimesel ei ole hea üksi olla.“ Ja ma usun, et see tõdemus on kehtinud maailma algusest kuni tänase päevani. Siiani ei ole inimesel hea üksi jääda. Isegi nüüd, inimese individuaalsust ja vabadust nii kõrgelt hindaval ajastul on ometi tõsi see, et meie sisse on istutatud sügav igatsus olla koos, moodustada…

  Long right arrow Vaata lähemalt

  Usk ja elu: 12. Keskkond

  Kui me tuleme tagasi kristliku maailmapildi ja elukogemuse juurde, siis ei ole muu loodu eest hoolitsemine mitte vaid trendikas elustiilivalik, vaid sügav vastutus, mis meile Jumala enese poolt on antud.

  Long right arrow Vaata lähemalt